„Informujemy szanownych klientów, że Zarząd ZSM „URSUS” Sp. z o.o. podjął decyzję o rozpoczęciu sprzedaży wyprodukowanych przez siebie części zamiennych pod własną marką”

 

Informacje bieżące


Oświadczenie

     Szanowni Klienci!
W związku z częstymi pytaniami pojawiającymi się na forach internetowych oraz zadawanych bezpośrednio i pośrednio pracownikom ZSM Ursus Sp. z o.o. dotyczących oryginalnych części i znaków towarowych Ursus, Zarząd ZSM Ursus Sp. z o.o. wyjaśnia:
ZSM Ursus Sp. z o.o. oznaczał wykonane przez Spółkę  wyroby znakiem towarowym Ursus (tzw. niedźwiadek) tylko do czasu trwania umowy licencyjnej, którą podpisał w 2002 roku. Części oznaczane były również własnym znakiem firmowym ZSM Ursus tzw. „słoneczkiem”. Od chwili rozwiązania umowy licencyjnej wyroby nasze, sprzedawane w nowym opakowaniu, sygnowane są tylko „słoneczkiem”.
Zapewniamy Szanownych Odbiorców naszych wyrobów, że pomimo braku oznaczenia na opakowaniu „niedźwiadkiem” w nowym opakowaniu znajdują się  te same części.  Części te są w dalszym ciągu wykonywane według oryginalnej dokumentacji technicznej, do stosowania której ZSM „Ursus” w Chełmnie posiada prawo. Nie zmienił się również proces technologiczny wykonania części, który jest niezmienny od czasu dostaw tych części na pierwszy montaż do Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus w Warszawie.  Z tych właśnie powodów nasze części oznaczać będziemy jako Oryginalne Części Zamienne.  
Posługiwanie się przez inny podmiot znakami towarowymi  Ursus nie zmienia w żadnym razie faktu, że ZSM „Ursus” Sp. z o.o. w Chełmnie była i jest producentem  ORYGINALNYCH CZĘŚCI ZAMIENNYCH DO CIĄGNIKÓW URSUS.

Umowa współpracy

Informujemy, że ZSM  „URSUS” Sp. z o.o. zawarła umowę o współpracy ze Spółką Pracowników ZSM „URSUS”. Na mocy tej umowy Spółka Pracowników będzie zajmować się sprzedażą części zamiennych, znajdujących się w ofercie ZSM „URSUS”. Spółka Pracowników stosować będzie obowiązujące w ZSM "URSUS" ceny, zasady sprzedaży oraz system upustów.

Historia zakładu


     Początki zakładu sięgają 1864
roku, wówczas właścicielami byli Rudolf Peters i Reinhold Zopp, którzy założyli fabrykę produkującą głównie kieraty, kultywatory, pokrywy studzienek i kanałów burzowych.

      W okresie międzywojennym fabryka pod nazwą "Unia" Zjednoczone Fabryki Maszyn Spółka Akcyjna dawniej A. Ventzki, Blumwe, Peters Oddział Chełmno produkowała maszyny rolnicze.

 


     Od roku 1949 zakład należący do sieci TOR (Technicznej Obsługi Rolnictwa) podejmuje nowe działania rozwojowe. Około 1953 r. uruchomiono odlewnię żeliwa szarego i wybudowano azotownię. Rozpoczęto produkcję części zamiennych do maszyn rolniczych, siewników, młockarni, a także utwardzano wały korbowe do ciągników "Zetor".

     Od 1959 r. zakład, już jako Zakłady Sprzętu Mechanicznego, rozpoczął specjalizację w prowadzonej do dziś produkcji sprzęgieł do ciągników Ursus. Do 1971 r. zakład był przedsiębiorstwem samodzielnym; zaś 1 stycznia 1972 r. został włączony w strukturę Zrzeszenia Przemysłu Ciągnikowego "Ursus".

     W dniu 3 grudnia 1998 r. na bazie majątku i załogi chełmińskiego zakładu zarejestrowano ZSM "Ursus" Sp. z o.o. . Przeprowadzona następnie głęboka restrukturyzacja pozwoliła firmie zwiększyć obroty oraz wzmocnić pozycję na rynku. Od 2000 r. przedsiębiorstwo mieści się w zmodernizowanych budynkach, posiada nowoczesne centra obróbcze i tokarki sterowane numerycznie.